Cagliari да спечели
7.5/10
Лек фаворит — мачът не е затворен.
Зареждане на прогнози…
Зареждане на анализа на мача…

Monza
Сила 33
19:30 бълг. време

Cagliari
Сила 67
Вероятности, очаквани голове и прогноза
Натисни отбор или равенство — повторно връща общия изглед
1.01–1.72
xG
52%
ГГ Да
50%
Над 2.5
50%
Под 2.5
Прогноза
Cagliari · Гост (2)@ 3.30
Моделът дава 54.4% при коеф. 3.30 — много силна стойност (+24.1пп спрямо пазара). Очакваните голове са 2.73, което подкрепя избора на Cagliari · Гост (2).
Отбори · форма · статистика
ELO предимство
Няма данни
Форма · домакин
Форма · гост
Голов профил (средни)
MON 1.50 вкарани / 2.50 допуснати · CAG 1.00 / 0.50
xG в мача
1.01 – 1.72 xG
Контузии / отсъствия
MON: 0 · CAG: 1
Директни срещи
4 последни срещи в базата
Бързи сигнали
Последни 4 директни срещи
1
Домакин
1
Равни
2
Гост
Последни срещи
Домакин
Monza
Пълният състав е наличен.
Гост
Cagliari
Атака
ниско
Защита
95%
Вер. за победа
-1.3пп
Липси
1
1 аут · 0 под въпрос
1 липси (1 аут, 0 под въпрос) преди началото.
Последният обявен XI на всеки отбор, без потвърдени аутове. Официалният състав обикновено излиза около час преди началото — тогава линиите за точни удари се обновяват.
Monza3-4-2-1
Cagliari4-3-2-1
Аналитични оценки от модела по пазари — не гаранция
Оценката е по скала от 10 — сила на модела за този пазар, не вероятност той да се случи.
Cagliari да спечели
7.5/10
Лек фаворит — мачът не е затворен.
Равен или Cagliari (X2)
9.5/10
По-защитен вариант от чиста победа.
Cagliari −1.5
5.5/10
Изисква победа с поне два гола.
Cagliari да спечели на нула
5.5/10
Monza все още има шанс да вкара.
1X е най-високата оценка, защото Cagliari има 54.4% за победа и още 26.9% за равенство — общо 81.3% покритие. Чистата победа е по-слаба при 54.4%. −1.5 и победа на нула падат, защото Poisson дава само 29.7% за +2 гола, а Monza има 1.01 xG.
Оценките са от 1X2 и Poisson върху същото xG — модел, не гаранция.
Над 2.5 гола
7.0/10
Отворен сценарий.
Под 2.5 гола
7.0/10
Тесен / предпазлив мач.
Двата отбора да вкарат — Да
7.0/10
И двата да намерят мрежата.
Двата отбора да вкарат — Не
7.0/10
Поне един остава без гол.
xG е 1.01–1.72 (общо 2.73). Затова Над 2.5 (50%) стои над Под (50%). ГГ Да (52%) върви с по-отворения сценарий.
Над/Под е смесен пазар + xG. Точните резултати са отделно по-долу.
Над 8.5 общо корнера
8.0/10
По-сигурната граница под очакването.
Над 9.5 общо корнера
7.0/10
Близко до очакването (~9.4).
Над 10.5 общо корнера
6.0/10
Над очакването — повече риск.
Под 9.5 общо корнера
7.0/10
Обратната страна на основната линия.
От xG/темпо очакваме около 9.4 корнера (не е линия на букмейкър). Линиите са около това число: Над 8.5 е по-сигурното покритие, Над 10.5 вече иска повече корнери от очакваното. Cagliari като фаворит би трябвало да държат повече топка от Monza.
Ориентировъчни оценки от xG/темпо — не потвърдени вероятности за конкретна корнер линия.
Над 2.5 картона
9.0/10
По-сигурната граница под очакването.
Над 3.5 картона
7.5/10
Близко до очакването (~3.7).
Над 4.5 картона
5.5/10
Над очакването — повече риск.
Под 3.5 картона
7.0/10
Обратната страна на основната линия.
Няма данни за съдия в този мач. Линиите са около очакване ~3.7 картона от близостта на 1X2 и xG. Над 2.5 е по-сигурното покритие; Над 4.5 е по-рисковата граница.
Аналитична оценка, не потвърдена статистика по линии картони.
P. Mendy 0.5+ точен удар
9.5/10
Най-логичният индивидуален точен удар.
P. Mendy 1.5+ точни удара
7.0/10
Изисква поне два точни удара.
C. Ngonge 0.5+ точен удар
8.0/10
Атакуващ от примерния състав.
C. Ngonge 1.5+ точни удара
5.0/10
Изисква поне два точни удара.
E. Zeballos 0.5+ точен удар
8.0/10
Атакуващ от примерния състав.
G. Varela 0.5+ точен удар
8.0/10
Атакуващ от примерния състав.
D. Maldini 0.5+ точен удар
8.0/10
Атакуващ от примерния състав.
Y. Massolin 0.5+ точен удар
7.5/10
Атакуващ от примерния състав.
Примерни състави (последен XI, без обявени аутове). От xG (1.01–1.72) очакваме ~9.1 точни удара — най-логични са 0.5+ за P. Mendy, C. Ngonge, E. Zeballos. Ако някой не стартира, линията не важи.
Ориентир от xG и позиция в състава, не букмейкърска статистика за точни удари.
Решение на модела
Бърза диагностика преди задълбочен анализ.
Убеденост
31/100
Слаба (31/100) — слаба убеденост. Само ако коефициентът надплаща.
Риск
82/100
Висок риск (82/100, Висок риск) — слаба яснота и/или контузии, разминаване на модели, оскъдни данни, движение на коефициента или липсващи състави.
Стойност
Да
Моделът намира коефициент над честната стойност (превес ≥ 4пп).
Анализ
Monza приемат Cagliari в Serie A. Вероятностите са 18.7% – 26.9% – 54.4% при xG 1.01–1.72 (общо 2.73). Последна среща: Cagliari 3–0 Monza. Cagliari без Riyad Idrissi. Основният прочит на модела е Моделът не вижда достатъчен превес — по-добре да изчакате..
Изведени изводи
xG модел: 1.01 – 1.72 (общо 2.73). Офанзивно предимство: Cagliari.
Cagliari с 34 точки преднина по обща сила на модела (33% срещу 67%).
Последни 5: Monza 4 т. (1П-1Р-3З) · Cagliari 10 т. (3П-1Р-1З).
Голов профил: Monza 1.50 за / 2.50 срещу · Cagliari 1.00 за / 0.50 срещу (общо 2.50).
Последни 4 директни: Monza 1П · 1Р · Cagliari 2П.
Стойност на основния избор (2): коеф. 3.30 → 30.3% — модел 54.4% (+24.1пп).
Ключови фактори от модела
Тактически бележки
Единият отбор изглежда ясно по-остър в атака — другият по-скоро ще се свие назад и ще играе на резултат. Cagliari могат да наказват в преход — атаката им изглежда по-опасна срещу блока на Monza. В последните 4 директни средно 2.25 гола — Над 2.5 в 2/4, ГГ в 2/4. Последните 2 директни са били с Над 2.5.
Точни резултати от Poisson върху същото xG (не се пренормират до 100%). Над/Под горе е смесен пазар+xG модел — Poisson Под/Над е посочен в прочита по пазари. 1X2 е ансамбъл; равенството събира всички равни резултати.
Източник: API-Football. 1X2 е един ансамбъл (след липси и калибрация). Състави: примерни (последен XI).