AS Roma да спечели
7.5/10
Лек фаворит — мачът не е затворен.
Зареждане на прогнози…
Зареждане на анализа на мача…

Napoli
Сила 50
19:00 бълг. време

AS Roma
Сила 50
Вероятности, очаквани голове и прогноза
Натисни отбор или равенство — повторно връща общия изглед
0.93–1.63
xG
50%
ГГ Да
49%
Над 2.5
51%
Под 2.5
Прогноза
AS Roma · Гост (2)@ 2.30
Моделът дава 55.5% при коеф. 2.30 — много силна стойност (+12.0пп спрямо пазара). Очакваните голове са 2.56, което подкрепя избора на AS Roma · Гост (2).
Отбори · форма · статистика
ELO предимство
Няма данни
Форма · домакин
Форма · гост
Голов профил (средни)
NAP 1.40 вкарани / 1.00 допуснати · AS 2.30 / 0.50
xG в мача
0.93 – 1.63 xG
Контузии / отсъствия
NAP: 1 · AS : 1
Директни срещи
10 последни срещи в базата
Бързи сигнали
Последни 10 директни срещи
4
Домакин
5
Равни
1
Гост
Последни срещи
Домакин
Napoli
Атака
ниско
Защита
95%
Вер. за победа
-1.3пп
Липси
1
1 аут · 0 под въпрос
1 липси (1 аут, 0 под въпрос) преди началото.
Гост
AS Roma
Атака
ниско
Защита
95%
Вер. за победа
-1.3пп
Липси
1
1 аут · 0 под въпрос
1 липси (1 аут, 0 под въпрос) преди началото.
Последният обявен XI на всеки отбор, без потвърдени аутове. Официалният състав обикновено излиза около час преди началото — тогава линиите за точни удари се обновяват.
Napoli3-4-2-1
AS Roma3-4-2-1
Аналитични оценки от модела по пазари — не гаранция
Оценката е по скала от 10 — сила на модела за този пазар, не вероятност той да се случи.
AS Roma да спечели
7.5/10
Лек фаворит — мачът не е затворен.
Равен или AS Roma (X2)
9.5/10
По-защитен вариант от чиста победа.
AS Roma −1.5
5.5/10
Изисква победа с поне два гола.
AS Roma да спечели на нула
6.0/10
Napoli все още има шанс да вкара.
1X е най-високата оценка, защото AS Roma има 55.5% за победа и още 27.3% за равенство — общо 82.8% покритие. Чистата победа е по-слаба при 55.5%. −1.5 и победа на нула падат, защото Poisson дава само 28.8% за +2 гола, а Napoli има 0.93 xG.
Оценките са от 1X2 и Poisson върху същото xG — модел, не гаранция.
Над 2.5 гола
7.0/10
Отворен сценарий.
Под 2.5 гола
7.0/10
Тесен / предпазлив мач.
Двата отбора да вкарат — Да
7.0/10
И двата да намерят мрежата.
Двата отбора да вкарат — Не
7.0/10
Поне един остава без гол.
xG е 0.93–1.63 (общо 2.56). Затова Под 2.5 (51%) е по-логичен от Над (49%). ГГ Не (50%) следва същия тесен профил.
Над/Под е смесен пазар + xG. Точните резултати са отделно по-долу.
Над 8.5 общо корнера
7.5/10
По-сигурната граница под очакването.
Над 9.5 общо корнера
6.5/10
Близко до очакването (~9.0).
Над 10.5 общо корнера
5.5/10
Над очакването — повече риск.
Под 9.5 общо корнера
7.5/10
Обратната страна на основната линия.
От xG/темпо очакваме около 9.0 корнера (не е линия на букмейкър). Линиите са около това число: Над 8.5 е по-сигурното покритие, Над 10.5 вече иска повече корнери от очакваното. AS Roma като фаворит би трябвало да държат повече топка от Napoli.
Ориентировъчни оценки от xG/темпо — не потвърдени вероятности за конкретна корнер линия.
Над 2.5 картона
8.5/10
По-сигурната граница под очакването.
Над 3.5 картона
6.5/10
Близко до очакването (~3.2).
Над 4.5 картона
5.0/10
Над очакването — повече риск.
Под 3.5 картона
7.5/10
Обратната страна на основната линия.
Няма данни за съдия в този мач. Линиите са около очакване ~3.2 картона от близостта на 1X2 и xG. Над 2.5 е по-сигурното покритие; Над 4.5 е по-рисковата граница.
Аналитична оценка, не потвърдена статистика по линии картони.
D. Malen 0.5+ точен удар
9.0/10
Най-логичният индивидуален точен удар.
D. Malen 1.5+ точни удара
6.5/10
Изисква поне два точни удара.
L. Lucca 0.5+ точен удар
7.5/10
Атакуващ от примерния състав.
L. Lucca 1.5+ точни удара
5.0/10
Изисква поне два точни удара.
P. Dybala 0.5+ точен удар
7.5/10
Атакуващ от примерния състав.
M. Soulé 0.5+ точен удар
7.5/10
Атакуващ от примерния състав.
N. Molina 0.5+ точен удар
7.5/10
Атакуващ от примерния състав.
M. Koné 0.5+ точен удар
7.5/10
Атакуващ от примерния състав.
Примерни състави (последен XI, без обявени аутове). От xG (0.93–1.63) очакваме ~8.5 точни удара — най-логични са 0.5+ за D. Malen, L. Lucca, P. Dybala. Ако някой не стартира, линията не важи.
Ориентир от xG и позиция в състава, не букмейкърска статистика за точни удари.
Решение на модела
Бърза диагностика преди задълбочен анализ.
Убеденост
29/100
Слаба (29/100) — слаба убеденост. Само ако коефициентът надплаща.
Риск
81/100
Висок риск (81/100, Висок риск) — слаба яснота и/или контузии, разминаване на модели, оскъдни данни, движение на коефициента или липсващи състави.
Стойност
Да
Моделът намира коефициент над честната стойност (превес ≥ 4пп).
Анализ
Napoli приемат AS Roma в Serie A. Вероятностите са 17.2% – 27.3% – 55.5% при xG 0.93–1.63 (общо 2.56). Последна среща: Napoli 2–2 AS Roma. Napoli без A. Buongiorno; AS Roma без M. Bah. Основният прочит на модела е Моделът не вижда достатъчен превес — по-добре да изчакате..
Изведени изводи
xG модел: 0.93 – 1.63 (общо 2.56). Офанзивно предимство: AS Roma.
Сила на модела почти равна (50% срещу 50%) — няма явен фаворит.
Последни 5: Napoli 7 т. (2П-1Р-2З) · AS Roma 11 т. (3П-2Р-0З).
Голов профил: Napoli 1.40 за / 1.00 срещу · AS Roma 2.30 за / 0.50 срещу (общо 3.70).
Последни 10 директни: Napoli 4П · 5Р · AS Roma 1П.
Стойност на основния избор (2): коеф. 2.30 → 43.5% — модел 55.5% (+12.0пп).
Ключови фактори от модела
Тактически бележки
Единият отбор изглежда ясно по-остър в атака — другият по-скоро ще се свие назад и ще играе на резултат. AS Roma могат да наказват в преход — атаката им изглежда по-опасна срещу блока на Napoli. В последните 5 директни средно 2.4 гола — Над 2.5 в 2/5, ГГ в 3/5.
Точни резултати от Poisson върху същото xG (не се пренормират до 100%). Над/Под горе е смесен пазар+xG модел — Poisson Под/Над е посочен в прочита по пазари. 1X2 е ансамбъл; равенството събира всички равни резултати.
Източник: API-Football. 1X2 е един ансамбъл (след липси и калибрация). Състави: примерни (последен XI).