Torino да спечели
7.5/10
Лек фаворит — мачът не е затворен.
Зареждане на прогнози…
Зареждане на анализа на мача…

Torino
Сила 58
21:45 бълг. време

Monza
Сила 43
Вероятности, очаквани голове и прогноза
Натисни отбор или равенство — повторно връща общия изглед
1.79–1.51
xG
59%
ГГ Да
58%
Над 2.5
42%
Под 2.5
Прогноза
Torino · Домакин (1)@ 2.10
Моделът дава 54.1% при коеф. 2.10 — ясна стойност (+6.5пп спрямо пазара). Очакваните голове са 3.30, което подкрепя избора на Torino · Домакин (1).
Алтернатива
Други пазари със стойност (превес ≥ 4пп) — не са част от основния избор.
Над 2.5 гола
Превес +7.8пп
Отбори · форма · статистика
ELO предимство
Няма данни
Форма · домакин
Форма · гост
Голов профил (средни)
TOR 1.20 вкарани / 1.50 допуснати · MON 1.50 / 2.50
xG в мача
1.79 – 1.51 xG
Контузии / отсъствия
TOR: 2 · MON: 0
Директни срещи
8 последни срещи в базата
Бързи сигнали
Последни 8 директни срещи
4
Домакин
3
Равни
1
Гост
Последни срещи
Домакин
Torino
Атака
средно
Защита
91%
Вер. за победа
-2.6пп
Липси
2
2 аут · 0 под въпрос
2 липси (2 аут, 0 под въпрос) преди началото.
Гост
Monza
Пълният състав е наличен.
Последният обявен XI на всеки отбор, без потвърдени аутове. Официалният състав обикновено излиза около час преди началото — тогава линиите за точни удари се обновяват.
Torino3-4-2-1
Monza3-4-2-1
Аналитични оценки от модела по пазари — не гаранция
Оценката е по скала от 10 — сила на модела за този пазар, не вероятност той да се случи.
Torino да спечели
7.5/10
Лек фаворит — мачът не е затворен.
Torino или равен (1X)
9.5/10
По-защитен вариант от чиста победа.
Torino −1.5
5.0/10
Изисква победа с поне два гола.
Torino да спечели на нула
5.0/10
Monza все още има шанс да вкара.
1X е най-високата оценка, защото Torino има 54.1% за победа и още 27.3% за равенство — общо 81.4% покритие. Чистата победа е по-слаба при 54.1%. −1.5 и победа на нула падат, защото Poisson дава само 23.7% за +2 гола, а Monza има 1.51 xG.
Оценките са от 1X2 и Poisson върху същото xG — модел, не гаранция.
Над 2.5 гола
7.5/10
Отворен сценарий.
Под 2.5 гола
6.5/10
Тесен / предпазлив мач.
Двата отбора да вкарат — Да
7.5/10
И двата да намерят мрежата.
Двата отбора да вкарат — Не
6.5/10
Поне един остава без гол.
xG е 1.79–1.51 (общо 3.30). Затова Над 2.5 (58%) стои над Под (42%). ГГ Да (59%) върви с по-отворения сценарий.
Над/Под е смесен пазар + xG. Точните резултати са отделно по-долу.
Над 9.5 общо корнера
8.0/10
По-сигурната граница под очакването.
Над 10.5 общо корнера
7.0/10
Близко до очакването (~10.6).
Над 11.5 общо корнера
6.0/10
Над очакването — повече риск.
Под 10.5 общо корнера
7.0/10
Обратната страна на основната линия.
От xG/темпо очакваме около 10.6 корнера (не е линия на букмейкър). Линиите са около това число: Над 9.5 е по-сигурното покритие, Над 11.5 вече иска повече корнери от очакваното. Torino като фаворит би трябвало да държат повече топка от Monza.
Ориентировъчни оценки от xG/темпо — не потвърдени вероятности за конкретна корнер линия.
Над 2.5 картона
9.0/10
По-сигурната граница под очакването.
Над 3.5 картона
7.5/10
Близко до очакването (~3.7).
Над 4.5 картона
5.5/10
Над очакването — повече риск.
Под 3.5 картона
7.0/10
Обратната страна на основната линия.
Няма данни за съдия в този мач. Линиите са около очакване ~3.7 картона от близостта на 1X2 и xG. Над 2.5 е по-сигурното покритие; Над 4.5 е по-рисковата граница.
Аналитична оценка, не потвърдена статистика по линии картони.
G. Simeone 0.5+ точен удар
9.5/10
Най-логичният индивидуален точен удар.
G. Simeone 1.5+ точни удара
7.0/10
Изисква поне два точни удара.
C. Ngonge 0.5+ точен удар
9.0/10
Атакуващ от примерния състав.
C. Ngonge 1.5+ точни удара
6.5/10
Изисква поне два точни удара.
E. Zeballos 0.5+ точен удар
9.0/10
Атакуващ от примерния състав.
G. Varela 0.5+ точен удар
9.0/10
Атакуващ от примерния състав.
C. Adams 0.5+ точен удар
8.0/10
Атакуващ от примерния състав.
G. Oristanio 0.5+ точен удар
8.0/10
Атакуващ от примерния състав.
Примерни състави (последен XI, без обявени аутове). От xG (1.79–1.51) очакваме ~11.0 точни удара — най-логични са 0.5+ за G. Simeone, C. Ngonge, E. Zeballos. Ако някой не стартира, линията не важи.
Ориентир от xG и позиция в състава, не букмейкърска статистика за точни удари.
Решение на модела
Бърза диагностика преди задълбочен анализ.
Убеденост
29/100
Слаба (29/100) — слаба убеденост. Само ако коефициентът надплаща.
Риск
81/100
Висок риск (81/100, Висок риск) — слаба яснота и/или контузии, разминаване на модели, оскъдни данни, движение на коефициента или липсващи състави.
Стойност
Да
Моделът намира коефициент над честната стойност (превес ≥ 4пп).
Анализ
Torino приемат Monza в Serie A. Вероятностите са 54.1% – 27.3% – 18.6% при xG 1.79–1.51 (общо 3.30). Последна среща: Torino 0–1 Monza. Torino без F. Israel, P. Pellegri. Основният прочит на модела е Моделът не вижда достатъчен превес — по-добре да изчакате..
Изведени изводи
xG модел: 1.79 – 1.51 (общо 3.30). Офанзивно предимство: Torino.
Torino с 15 точки преднина по обща сила на модела (58% срещу 43%).
Последни 5: Torino 7 т. (2П-1Р-2З) · Monza 4 т. (1П-1Р-3З).
Голов профил: Torino 1.20 за / 1.50 срещу · Monza 1.50 за / 2.50 срещу (общо 2.70).
Последни 8 директни: Torino 4П · 3Р · Monza 1П.
Стойност на основния избор (1): коеф. 2.10 → 47.6% — модел 54.1% (+6.5пп).
Ключови фактори от модела
Тактически бележки
Изравнен двубой — никой не доминира в създаването на положения; очаквай конкурентен мач със среден тотал. xG профилът е близък, но Torino са фаворит по сила/1X2 (сила 58 срещу 43, 54%) — те трябва да диктуват повечето от мача. В последните 5 директни средно 1.6 гола — Над 2.5 в 0/5, ГГ в 2/5. Последните 5 директни са били Под/равно на 2.5. Директните срещи клонят към по-стегнат тотал (често Под 2.5).
Точни резултати от Poisson върху същото xG (не се пренормират до 100%). Над/Под горе е смесен пазар+xG модел — Poisson Под/Над е посочен в прочита по пазари. 1X2 е ансамбъл; равенството събира всички равни резултати.
Източник: API-Football. 1X2 е един ансамбъл (след липси и калибрация). Състави: примерни (последен XI).