Groningen да спечели
7.5/10
Лек фаворит — мачът не е затворен.
Зареждане на прогнози…
Зареждане на анализа на мача…

NEC Nijmegen
Сила 44
15:30 бълг. време

Groningen
Сила 57
Вероятности, очаквани голове и прогноза
Натисни отбор или равенство — повторно връща общия изглед
1.70–2.15
xG
64%
ГГ Да
64%
Над 2.5
36%
Под 2.5
Прогноза
Groningen · Гост (2)@ 3.10
Моделът дава 54.7% при коеф. 3.10 — много силна стойност (+22.4пп спрямо пазара). Очакваните голове са 3.85, което подкрепя избора на Groningen · Гост (2).
Отбори · форма · статистика
ELO предимство
Няма данни
Форма · домакин
Форма · гост
Голов профил (средни)
NN 1.60 вкарани / 1.80 допуснати · GRO 2.50 / 1.80
xG в мача
1.70 – 2.15 xG
Контузии / отсъствия
Няма отчетени контузии
Директни срещи
10 последни срещи в базата
Бързи сигнали
Последни 10 директни срещи
6
Домакин
1
Равни
3
Гост
Последни срещи
Няма отчетени контузии
Последният обявен XI на всеки отбор, без потвърдени аутове. Официалният състав обикновено излиза около час преди началото — тогава линиите за точни удари се обновяват.
NEC Nijmegen3-4-3
Groningen4-2-3-1
Аналитични оценки от модела по пазари — не гаранция
Оценката е по скала от 10 — сила на модела за този пазар, не вероятност той да се случи.
Groningen да спечели
7.5/10
Лек фаворит — мачът не е затворен.
Равен или Groningen (X2)
9.5/10
По-защитен вариант от чиста победа.
Groningen −1.5
5.5/10
Изисква победа с поне два гола.
Groningen да спечели на нула
4.5/10
NEC Nijmegen все още има шанс да вкара.
1X е най-високата оценка, защото Groningen има 54.7% за победа и още 26.7% за равенство — общо 81.4% покритие. Чистата победа е по-слаба при 54.7%. −1.5 и победа на нула падат, защото Poisson дава само 28.1% за +2 гола, а NEC Nijmegen има 1.70 xG.
Оценките са от 1X2 и Poisson върху същото xG — модел, не гаранция.
Над 2.5 гола
8.0/10
Отворен сценарий.
Под 2.5 гола
6.0/10
Тесен / предпазлив мач.
Двата отбора да вкарат — Да
8.0/10
И двата да намерят мрежата.
Двата отбора да вкарат — Не
6.0/10
Поне един остава без гол.
xG е 1.70–2.15 (общо 3.85). Затова Над 2.5 (64%) стои над Под (36%). ГГ Да (64%) върви с по-отворения сценарий.
Над/Под е смесен пазар + xG. Точните резултати са отделно по-долу.
Над 10.5 общо корнера
8.5/10
По-сигурната граница под очакването.
Над 11.5 общо корнера
7.5/10
Близко до очакването (~11.8).
Над 12.5 общо корнера
6.5/10
Над очакването — повече риск.
Под 11.5 общо корнера
7.0/10
Обратната страна на основната линия.
От xG/темпо очакваме около 11.8 корнера (не е линия на букмейкър). Линиите са около това число: Над 10.5 е по-сигурното покритие, Над 12.5 вече иска повече корнери от очакваното. Groningen като фаворит би трябвало да държат повече топка от NEC Nijmegen.
Ориентировъчни оценки от xG/темпо — не потвърдени вероятности за конкретна корнер линия.
Над 2.5 картона
9.0/10
По-сигурната граница под очакването.
Над 3.5 картона
7.5/10
Близко до очакването (~3.7).
Над 4.5 картона
5.5/10
Над очакването — повече риск.
Под 3.5 картона
7.0/10
Обратната страна на основната линия.
Няма данни за съдия в този мач. Линиите са около очакване ~3.7 картона от близостта на 1X2 и xG. Над 2.5 е по-сигурното покритие; Над 4.5 е по-рисковата граница.
Аналитична оценка, не потвърдена статистика по линии картони.
B. Willumsson 0.5+ точен удар
9.5/10
Най-логичният индивидуален точен удар.
B. Willumsson 1.5+ точни удара
8.0/10
Изисква поне два точни удара.
T. Chery 0.5+ точен удар
9.0/10
Атакуващ от примерния състав.
T. Chery 1.5+ точни удара
7.0/10
Изисква поне два точни удара.
B. Linssen 0.5+ точен удар
9.0/10
Атакуващ от примерния състав.
D. Tadić 0.5+ точен удар
9.0/10
Атакуващ от примерния състав.
J. Ondrejka 0.5+ точен удар
8.5/10
Атакуващ от примерния състав.
T. van Bergen 0.5+ точен удар
8.5/10
Атакуващ от примерния състав.
Примерни състави (последен XI, без обявени аутове). От xG (1.70–2.15) очакваме ~12.8 точни удара — най-логични са 0.5+ за B. Willumsson, T. Chery, B. Linssen. Ако някой не стартира, линията не важи.
Ориентир от xG и позиция в състава, не букмейкърска статистика за точни удари.
Решение на модела
Бърза диагностика преди задълбочен анализ.
Убеденост
32/100
Слаба (32/100) — слаба убеденост. Само ако коефициентът надплаща.
Риск
78/100
Висок риск (78/100, Висок риск) — слаба яснота и/или контузии, разминаване на модели, оскъдни данни, движение на коефициента или липсващи състави.
Стойност
Да
Моделът намира коефициент над честната стойност (превес ≥ 4пп).
Анализ
NEC Nijmegen приемат Groningen в Eredivisie. Вероятностите са 18.7% – 26.7% – 54.7% при xG 1.70–2.15 (общо 3.85). Последна среща: Groningen 2–1 NEC Nijmegen. Основният прочит на модела е Моделът не вижда достатъчен превес — по-добре да изчакате..
Изведени изводи
xG модел: 1.70 – 2.15 (общо 3.85). Офанзивно предимство: Groningen.
Groningen с 13 точки преднина по обща сила на модела (44% срещу 57%).
Последни 5: NEC Nijmegen 3 т. (0П-3Р-2З) · Groningen 8 т. (2П-2Р-1З).
Голов профил: NEC Nijmegen 1.60 за / 1.80 срещу · Groningen 2.50 за / 1.80 срещу (общо 4.10).
Последни 10 директни: NEC Nijmegen 6П · 1Р · Groningen 3П.
Стойност на основния избор (2): коеф. 3.10 → 32.3% — модел 54.7% (+22.4пп).
Ключови фактори от модела
Тактически бележки
Очаквай отворен, динамичен мач — и двата отбора трябва да стигнат до положения, а головете изглеждат вероятни и от двете страни. Groningen могат да наказват в преход — атаката им изглежда по-опасна срещу блока на NEC Nijmegen. В последните 5 директни средно 3.4 гола — Над 2.5 в 4/5, ГГ в 3/5. Директните срещи клонят към отворен, голови мачове.
Точни резултати от Poisson върху същото xG (не се пренормират до 100%). Над/Под горе е смесен пазар+xG модел — Poisson Под/Над е посочен в прочита по пазари. 1X2 е ансамбъл; равенството събира всички равни резултати.
Източник: API-Football. 1X2 е един ансамбъл (след липси и калибрация). Състави: примерни (последен XI).