Stoke City да спечели
7.0/10
Лек фаворит — мачът не е затворен.
Зареждане на прогнози…
Зареждане на анализа на мача…

Derby
Сила 39
17:00 бълг. време · 15:00 UK

Stoke City
Сила 61
Вероятности, очаквани голове и прогноза
Натисни отбор или равенство — повторно връща общия изглед
1.13–1.74
xG
55%
ГГ Да
53%
Над 2.5
47%
Под 2.5
Прогноза
Stoke City · Гост (2)@ 2.62
Моделът дава 48.7% при коеф. 2.62 — много силна стойност (+10.5пп спрямо пазара). Очакваните голове са 2.87, което подкрепя избора на Stoke City · Гост (2).
Отбори · форма · статистика
ELO предимство
Няма данни
Форма · домакин
Форма · гост
Голов профил (средни)
DER 0.90 вкарани / 1.90 допуснати · SC 1.70 / 1.60
xG в мача
1.13 – 1.74 xG
Контузии / отсъствия
DER: 8 · SC: 4
Директни срещи
10 последни срещи в базата
Бързи сигнали
Последни 10 директни срещи
5
Домакин
2
Равни
3
Гост
Последни срещи
Домакин
Derby
Атака
критично
Защита
65%
Вер. за победа
-9пп
Липси
8
7 аут · 1 под въпрос
8 липси (7 аут, 1 под въпрос) преди началото.
Гост
Stoke City
Атака
високо
Защита
81%
Вер. за победа
-5.2пп
Липси
4
4 аут · 0 под въпрос
4 липси (4 аут, 0 под въпрос) преди началото.
Последният обявен XI на всеки отбор, без потвърдени аутове. Официалният състав обикновено излиза около час преди началото — тогава линиите за точни удари се обновяват.
Derby4-2-3-1
Stoke City3-4-3
Аналитични оценки от модела по пазари — не гаранция
Оценката е по скала от 10 — сила на модела за този пазар, не вероятност той да се случи.
Stoke City да спечели
7.0/10
Лек фаворит — мачът не е затворен.
Равен или Stoke City (X2)
9.0/10
По-защитен вариант от чиста победа.
Stoke City −1.5
5.5/10
Изисква победа с поне два гола.
Stoke City да спечели на нула
5.5/10
Derby все още има шанс да вкара.
1X е най-високата оценка, защото Stoke City има 48.7% за победа и още 25.7% за равенство — общо 74.4% покритие. Чистата победа е по-слаба при 48.7%. −1.5 и победа на нула падат, защото Poisson дава само 28.2% за +2 гола, а Derby има 1.13 xG.
Оценките са от 1X2 и Poisson върху същото xG — модел, не гаранция.
Над 2.5 гола
7.5/10
Отворен сценарий.
Под 2.5 гола
7.0/10
Тесен / предпазлив мач.
Двата отбора да вкарат — Да
7.5/10
И двата да намерят мрежата.
Двата отбора да вкарат — Не
7.0/10
Поне един остава без гол.
xG е 1.13–1.74 (общо 2.87). Затова Над 2.5 (53%) стои над Под (47%). ГГ Да (55%) върви с по-отворения сценарий.
Над/Под е смесен пазар + xG. Точните резултати са отделно по-долу.
Над 8.5 общо корнера
8.5/10
По-сигурната граница под очакването.
Над 9.5 общо корнера
7.5/10
Близко до очакването (~9.7).
Над 10.5 общо корнера
6.5/10
Над очакването — повече риск.
Под 9.5 общо корнера
7.0/10
Обратната страна на основната линия.
От xG/темпо очакваме около 9.7 корнера (не е линия на букмейкър). Линиите са около това число: Над 8.5 е по-сигурното покритие, Над 10.5 вече иска повече корнери от очакваното. Stoke City като фаворит би трябвало да държат повече топка от Derby.
Ориентировъчни оценки от xG/темпо — не потвърдени вероятности за конкретна корнер линия.
Над 2.5 картона
9.5/10
По-сигурната граница под очакването.
Над 3.5 картона
7.5/10
Близко до очакването (~3.7).
Над 4.5 картона
5.5/10
Над очакването — повече риск.
Под 3.5 картона
6.5/10
Обратната страна на основната линия.
Съдия: Oliver Langford. Нямаме негов среден брой картони в модела, затова линиите са около очакване ~3.7 от близостта на 1X2 и xG. Над 2.5 е по-сигурното покритие; Над 4.5 вече е над средното.
Аналитична оценка, не потвърдена статистика по линии картони.
J. McGlynn 0.5+ точен удар
9.5/10
Най-логичният индивидуален точен удар.
J. McGlynn 1.5+ точни удара
7.0/10
Изисква поне два точни удара.
L. Cisse 0.5+ точен удар
9.5/10
Атакуващ от примерния състав.
L. Cisse 1.5+ точни удара
7.0/10
Изисква поне два точни удара.
Bae Jun-Ho 0.5+ точен удар
9.5/10
Атакуващ от примерния състав.
C. Morris 0.5+ точен удар
8.0/10
Атакуващ от примерния състав.
E. Bocat 0.5+ точен удар
7.5/10
Атакуващ от примерния състав.
E. Galbraith 0.5+ точен удар
7.5/10
Атакуващ от примерния състав.
Примерни състави (последен XI, без обявени аутове). От xG (1.13–1.74) очакваме ~9.6 точни удара — най-логични са 0.5+ за J. McGlynn, L. Cisse, Bae Jun-Ho. Ако някой не стартира, линията не важи.
Ориентир от xG и позиция в състава, не букмейкърска статистика за точни удари.
Решение на модела
Бърза диагностика преди задълбочен анализ.
Убеденост
30/100
Слаба (30/100) — слаба убеденост. Само ако коефициентът надплаща.
Риск
93/100
Висок риск (93/100, Висок риск) — слаба яснота и/или контузии, разминаване на модели, оскъдни данни, движение на коефициента или липсващи състави.
Стойност
Да
Моделът намира коефициент над честната стойност (превес ≥ 4пп).
Анализ
Derby приемат Stoke City в Championship. Вероятностите са 25.6% – 25.7% – 48.7% при xG 1.13–1.74 (общо 2.87). Последна среща: Derby 2–0 Stoke City. Derby без E. Cashin, J. Widell Zetterstrom, C. Taylor; Stoke City без S. Gallagher, S. Ingelsson, A. Ampah. Основният прочит на модела е Ограничени данни и тънък превес — препоръчваме изчакване..
Изведени изводи
xG модел: 1.13 – 1.74 (общо 2.87). Офанзивно предимство: Stoke City.
Stoke City с 22 точки преднина по обща сила на модела (39% срещу 61%).
Последни 5: Derby 2 т. (0П-2Р-3З) · Stoke City 10 т. (3П-1Р-1З).
Голов профил: Derby 0.90 за / 1.90 срещу · Stoke City 1.70 за / 1.60 срещу (общо 2.60).
Последни 10 директни: Derby 5П · 2Р · Stoke City 3П.
Стойност на основния избор (2): коеф. 2.62 → 38.2% — модел 48.7% (+10.5пп).
Ключови фактори от модела
Тактически бележки
Единият отбор изглежда ясно по-остър в атака — другият по-скоро ще се свие назад и ще играе на резултат. Stoke City могат да наказват в преход — атаката им изглежда по-опасна срещу блока на Derby. В последните 5 директни средно 2.4 гола — Над 2.5 в 3/5, ГГ в 2/5.
Точни резултати от Poisson върху същото xG (не се пренормират до 100%). Над/Под горе е смесен пазар+xG модел — Poisson Под/Над е посочен в прочита по пазари. 1X2 е ансамбъл; равенството събира всички равни резултати.
Източник: API-Football. 1X2 е един ансамбъл (след липси и калибрация). Състави: примерни (последен XI).