Rayo Vallecano да спечели
7.5/10
Лек фаворит — мачът не е затворен.
Зареждане на прогнози…
Зареждане на анализа на мача…

Getafe
Сила 43
22:00 бълг. време

Rayo Vallecano
Сила 57
Вероятности, очаквани голове и прогноза
Натисни отбор или равенство — повторно връща общия изглед
1.40–1.45
xG
52%
ГГ Да
48%
Над 2.5
52%
Под 2.5
Прогноза
Rayo Vallecano · Гост (2)@ 2.60
Моделът дава 54.7% при коеф. 2.60 — много силна стойност (+16.2пп спрямо пазара). Очакваните голове са 2.85, което подкрепя избора на Rayo Vallecano · Гост (2).
Алтернатива
Други пазари със стойност (превес ≥ 4пп) — не са част от основния избор.
Над 2.5 гола
Превес +9.7пп
И двата отбора да вкарат — Да
Превес +4.0пп
Отбори · форма · статистика
ELO предимство
Няма данни
Форма · домакин
Форма · гост
Голов профил (средни)
GET 0.50 вкарани / 1.30 допуснати · RV 1.60 / 2.30
xG в мача
1.40 – 1.45 xG
Контузии / отсъствия
Няма отчетени контузии
Директни срещи
10 последни срещи в базата
Бързи сигнали
Последни 10 директни срещи
0
Домакин
6
Равни
4
Гост
Последни срещи
Няма отчетени контузии
Последният обявен XI на всеки отбор, без потвърдени аутове. Официалният състав обикновено излиза около час преди началото — тогава линиите за точни удари се обновяват.
Getafe5-4-1
Rayo Vallecano4-3-3
Аналитични оценки от модела по пазари — не гаранция
Оценката е по скала от 10 — сила на модела за този пазар, не вероятност той да се случи.
Rayo Vallecano да спечели
7.5/10
Лек фаворит — мачът не е затворен.
Равен или Rayo Vallecano (X2)
9.5/10
По-защитен вариант от чиста победа.
Rayo Vallecano −1.5
5.0/10
Изисква победа с поне два гола.
Rayo Vallecano да спечели на нула
5.0/10
Getafe все още има шанс да вкара.
1X е най-високата оценка, защото Rayo Vallecano има 54.7% за победа и още 26.7% за равенство — общо 81.4% покритие. Чистата победа е по-слаба при 54.7%. −1.5 и победа на нула падат, защото Poisson дава само 18.2% за +2 гола, а Getafe има 1.40 xG.
Оценките са от 1X2 и Poisson върху същото xG — модел, не гаранция.
Над 2.5 гола
7.0/10
Отворен сценарий.
Под 2.5 гола
7.5/10
Тесен / предпазлив мач.
Двата отбора да вкарат — Да
7.0/10
И двата да намерят мрежата.
Двата отбора да вкарат — Не
7.0/10
Поне един остава без гол.
xG е 1.40–1.45 (общо 2.85). Затова Под 2.5 (52%) е по-логичен от Над (48%). ГГ Не (48%) следва същия тесен профил.
Над/Под е смесен пазар + xG. Точните резултати са отделно по-долу.
Над 8.5 общо корнера
8.5/10
По-сигурната граница под очакването.
Над 9.5 общо корнера
7.5/10
Близко до очакването (~9.7).
Над 10.5 общо корнера
6.0/10
Над очакването — повече риск.
Под 9.5 общо корнера
7.0/10
Обратната страна на основната линия.
От xG/темпо очакваме около 9.7 корнера (не е линия на букмейкър). Линиите са около това число: Над 8.5 е по-сигурното покритие, Над 10.5 вече иска повече корнери от очакваното. Rayo Vallecano като фаворит би трябвало да държат повече топка от Getafe.
Ориентировъчни оценки от xG/темпо — не потвърдени вероятности за конкретна корнер линия.
Над 2.5 картона
9.0/10
По-сигурната граница под очакването.
Над 3.5 картона
7.5/10
Близко до очакването (~3.7).
Над 4.5 картона
5.5/10
Над очакването — повече риск.
Под 3.5 картона
7.0/10
Обратната страна на основната линия.
Няма данни за съдия в този мач. Линиите са около очакване ~3.7 картона от близостта на 1X2 и xG. Над 2.5 е по-сигурното покритие; Над 4.5 е по-рисковата граница.
Аналитична оценка, не потвърдена статистика по линии картони.
J. de Frutos 0.5+ точен удар
9.0/10
Най-логичният индивидуален точен удар.
J. de Frutos 1.5+ точни удара
6.5/10
Изисква поне два точни удара.
S. Camello 0.5+ точен удар
9.0/10
Атакуващ от примерния състав.
S. Camello 1.5+ точни удара
6.5/10
Изисква поне два точни удара.
A. Garcia 0.5+ точен удар
9.0/10
Атакуващ от примерния състав.
I. Azon 0.5+ точен удар
8.5/10
Атакуващ от примерния състав.
R. Terrats 0.5+ точен удар
7.0/10
Атакуващ от примерния състав.
O. Valentin 0.5+ точен удар
7.0/10
Атакуващ от примерния състав.
Примерни състави (последен XI, без обявени аутове). От xG (1.40–1.45) очакваме ~9.5 точни удара — най-логични са 0.5+ за J. de Frutos, S. Camello, A. Garcia. Ако някой не стартира, линията не важи.
Ориентир от xG и позиция в състава, не букмейкърска статистика за точни удари.
Решение на модела
Бърза диагностика преди задълбочен анализ.
Убеденост
32/100
Слаба (32/100) — слаба убеденост. Само ако коефициентът надплаща.
Риск
71/100
Висок риск (71/100, Висок риск) — слаба яснота и/или контузии, разминаване на модели, оскъдни данни, движение на коефициента или липсващи състави.
Стойност
Да
Моделът намира коефициент над честната стойност (превес ≥ 4пп).
Анализ
Getafe приемат Rayo Vallecano в La Liga. Вероятностите са 18.7% – 26.7% – 54.7% при xG 1.40–1.45 (общо 2.85). Последна среща: Getafe 0–2 Rayo Vallecano. Основният прочит на модела е Моделът не вижда достатъчен превес — по-добре да изчакате..
Изведени изводи
xG модел: 1.40 – 1.45 (общо 2.85). Офанзивно предимство: неутрален.
Rayo Vallecano с 14 точки преднина по обща сила на модела (43% срещу 57%).
Последни 5: Getafe 5 т. (1П-2Р-2З) · Rayo Vallecano 7 т. (2П-1Р-2З).
Голов профил: Getafe 0.50 за / 1.30 срещу · Rayo Vallecano 1.60 за / 2.30 срещу (общо 2.10).
Последни 10 директни: Getafe 0П · 6Р · Rayo Vallecano 4П.
Стойност на основния избор (2): коеф. 2.60 → 38.5% — модел 54.7% (+16.2пп).
Ключови фактори от модела
Тактически бележки
Изравнен двубой — никой не доминира в създаването на положения; очаквай конкурентен мач със среден тотал. xG профилът е близък, но Rayo Vallecano са фаворит по сила/1X2 — те трябва да диктуват повечето от мача. В последните 5 директни средно 1 гола — Над 2.5 в 0/5, ГГ в 1/5. Последните 5 директни са били Под/равно на 2.5. Директните срещи клонят към по-стегнат тотал (често Под 2.5).
Точни резултати от Poisson върху същото xG (не се пренормират до 100%). Над/Под горе е смесен пазар+xG модел — Poisson Под/Над е посочен в прочита по пазари. 1X2 е ансамбъл; равенството събира всички равни резултати.
Източник: API-Football. 1X2 е един ансамбъл (след липси и калибрация). Състави: примерни (последен XI).