Elche да спечели
6.5/10
Лек фаворит — мачът не е затворен.
Зареждане на прогнози…
Зареждане на анализа на мача…

Rayo Vallecano
Сила 44
15:00 бълг. време

Elche
Сила 56
Вероятности, очаквани голове и прогноза
Натисни отбор или равенство — повторно връща общия изглед
1.85–1.85
xG
60%
ГГ Да
60%
Над 2.5
40%
Под 2.5
Препоръка
Ограничени данни и тънък превес — препоръчваме изчакване.
Моделът не вижда достатъчен превес за ясен избор при тези данни.
Отбори · форма · статистика
ELO предимство
Няма данни
Форма · домакин
Форма · гост
Голов профил (средни)
RV 1.60 вкарани / 2.30 допуснати · ELC 1.40 / 2.10
xG в мача
1.85 – 1.85 xG
Контузии / отсъствия
Няма отчетени контузии
Директни срещи
10 последни срещи в базата
Бързи сигнали
Последни 10 директни срещи
4
Домакин
2
Равни
4
Гост
Последни срещи
Няма отчетени контузии
Последният обявен XI на всеки отбор, без потвърдени аутове. Официалният състав обикновено излиза около час преди началото — тогава линиите за точни удари се обновяват.
Rayo Vallecano4-3-3
Elche5-3-2
Аналитични оценки от модела по пазари — не гаранция
Оценката е по скала от 10 — сила на модела за този пазар, не вероятност той да се случи.
Elche да спечели
6.5/10
Лек фаворит — мачът не е затворен.
Равен или Elche (X2)
8.0/10
По-защитен вариант от чиста победа.
Elche −1.5
5.0/10
Изисква победа с поне два гола.
Elche да спечели на нула
4.5/10
Rayo Vallecano все още има шанс да вкара.
1X е най-високата оценка, защото Elche има 39.7% за победа и още 23.6% за равенство — общо 63.3% покритие. Чистата победа е по-слаба при 39.7%. −1.5 и победа на нула падат, защото Poisson дава само 20.6% за +2 гола, а Rayo Vallecano има 1.85 xG.
Оценките са от 1X2 и Poisson върху същото xG — модел, не гаранция.
Над 2.5 гола
8.0/10
Отворен сценарий.
Под 2.5 гола
6.5/10
Тесен / предпазлив мач.
Двата отбора да вкарат — Да
8.0/10
И двата да намерят мрежата.
Двата отбора да вкарат — Не
6.5/10
Поне един остава без гол.
xG е 1.85–1.85 (общо 3.70). Затова Над 2.5 (60%) стои над Под (40%). ГГ Да (60%) върви с по-отворения сценарий.
Над/Под е смесен пазар + xG. Точните резултати са отделно по-долу.
Над 10.5 общо корнера
8.0/10
По-сигурната граница под очакването.
Над 11.5 общо корнера
7.0/10
Близко до очакването (~11.4).
Над 12.5 общо корнера
6.0/10
Над очакването — повече риск.
Под 11.5 общо корнера
7.0/10
Обратната страна на основната линия.
От xG/темпо очакваме около 11.4 корнера (не е линия на букмейкър). Линиите са около това число: Над 10.5 е по-сигурното покритие, Над 12.5 вече иска повече корнери от очакваното. Elche като фаворит би трябвало да държат повече топка от Rayo Vallecano.
Ориентировъчни оценки от xG/темпо — не потвърдени вероятности за конкретна корнер линия.
Над 2.5 картона
9.5/10
По-сигурната граница под очакването.
Над 3.5 картона
8.0/10
Близко до очакването (~3.8).
Над 4.5 картона
6.0/10
Над очакването — повече риск.
Под 3.5 картона
6.5/10
Обратната страна на основната линия.
Няма данни за съдия в този мач. Линиите са около очакване ~3.8 картона от близостта на 1X2 и xG. Над 2.5 е по-сигурното покритие; Над 4.5 е по-рисковата граница.
Аналитична оценка, не потвърдена статистика по линии картони.
J. de Frutos 0.5+ точен удар
9.5/10
Най-логичният индивидуален точен удар.
J. de Frutos 1.5+ точни удара
7.0/10
Изисква поне два точни удара.
S. Camello 0.5+ точен удар
9.5/10
Атакуващ от примерния състав.
S. Camello 1.5+ точни удара
7.0/10
Изисква поне два точни удара.
A. Garcia 0.5+ точен удар
9.5/10
Атакуващ от примерния състав.
Tete Morente 0.5+ точен удар
9.5/10
Атакуващ от примерния състав.
F. Nino 0.5+ точен удар
9.5/10
Атакуващ от примерния състав.
T. Lemar 0.5+ точен удар
8.0/10
Атакуващ от примерния състав.
Примерни състави (последен XI, без обявени аутове). От xG (1.85–1.85) очакваме ~12.3 точни удара — най-логични са 0.5+ за J. de Frutos, S. Camello, A. Garcia. Ако някой не стартира, линията не важи.
Ориентир от xG и позиция в състава, не букмейкърска статистика за точни удари.
Решение на модела
Бърза диагностика преди задълбочен анализ.
Убеденост
32/100
Слаба (32/100) — слаба убеденост. Само ако коефициентът надплаща.
Риск
83/100
Висок риск (83/100, Висок риск) — слаба яснота и/или контузии, разминаване на модели, оскъдни данни, движение на коефициента или липсващи състави.
Стойност
Не
Няма превес ≥ 4пп — най-вероятният изход не е задължително най-добрият залог.
Анализ
Rayo Vallecano приемат Elche в La Liga. Вероятностите са 36.7% – 23.6% – 39.7% при xG 1.85–1.85 (общо 3.70). Последна среща: Rayo Vallecano 1–0 Elche. Основният прочит на модела е Ограничени данни и тънък превес — препоръчваме изчакване..
Изведени изводи
xG модел: 1.85 – 1.85 (общо 3.70). Офанзивно предимство: неутрален.
Elche с 12 точки преднина по обща сила на модела (44% срещу 56%).
Последни 5: Rayo Vallecano 7 т. (2П-1Р-2З) · Elche 5 т. (1П-2Р-2З).
Голов профил: Rayo Vallecano 1.60 за / 2.30 срещу · Elche 1.40 за / 2.10 срещу (общо 3.00).
Последни 10 директни: Rayo Vallecano 4П · 2Р · Elche 4П.
Пазарът и моделът са близо (най-добра разлика 16.6пп на 2).
Ключови фактори от модела
Тактически бележки
Очаквай отворен, динамичен мач — и двата отбора трябва да стигнат до положения, а головете изглеждат вероятни и от двете страни. Тактически дуелът е изравнен — няма ясен фаворит кой ще диктува темпото през повечето време. В последните 5 директни средно 3 гола — Над 2.5 в 4/5, ГГ в 2/5. Директните срещи клонят към отворен, голови мачове.
Точни резултати от Poisson върху същото xG (не се пренормират до 100%). Над/Под горе е смесен пазар+xG модел — Poisson Под/Над е посочен в прочита по пазари. 1X2 е ансамбъл; равенството събира всички равни резултати.
Източник: API-Football. 1X2 е един ансамбъл (след липси и калибрация). Състави: примерни (последен XI).