1. FC Köln да спечели
7.5/10
Лек фаворит — мачът не е затворен.
Зареждане на прогнози…
Зареждане на анализа на мача…

1. FC Köln
Сила 59
16:30 бълг. време

FC Schalke 04
Сила 41
Вероятности, очаквани голове и прогноза
Натисни отбор или равенство — повторно връща общия изглед
1.25–1.30
xG
54%
ГГ Да
52%
Над 2.5
48%
Под 2.5
Прогноза
Под 2.5 гола@ 2.38
Моделът дава 48.4% при коеф. 2.38 — ясна стойност (+6.4пп спрямо пазара). Очакваните голове са 2.55, което подкрепя избора на Под 2.5 гола.
Алтернатива
Други пазари със стойност (превес ≥ 4пп) — не са част от основния избор.
1. FC Köln · Домакин (1)
Превес +4.7пп
И двата отбора да вкарат — Не
Превес +4.1пп
Отбори · форма · статистика
ELO предимство
Няма данни
Форма · домакин
Форма · гост
Голов профил (средни)
1. 1.30 вкарани / 1.80 допуснати · FC 0.80 / 1.20
xG в мача
1.25 – 1.30 xG
Контузии / отсъствия
Няма отчетени контузии
Директни срещи
10 последни срещи в базата
Бързи сигнали
Последни 10 директни срещи
6
Домакин
4
Равни
0
Гост
Последни срещи
Няма отчетени контузии
Последният обявен XI на всеки отбор, без потвърдени аутове. Официалният състав обикновено излиза около час преди началото — тогава линиите за точни удари се обновяват.
1. FC Köln5-3-2
FC Schalke 043-4-2-1
Аналитични оценки от модела по пазари — не гаранция
Оценката е по скала от 10 — сила на модела за този пазар, не вероятност той да се случи.
1. FC Köln да спечели
7.5/10
Лек фаворит — мачът не е затворен.
1. FC Köln или равен (1X)
9.5/10
По-защитен вариант от чиста победа.
1. FC Köln −1.5
4.5/10
Изисква победа с поне два гола.
1. FC Köln да спечели на нула
5.0/10
FC Schalke 04 все още има шанс да вкара.
1X е най-високата оценка, защото 1. FC Köln има 54.7% за победа и още 26.7% за равенство — общо 81.4% покритие. Чистата победа е по-слаба при 54.7%. −1.5 и победа на нула падат, защото Poisson дава само 15.3% за +2 гола, а FC Schalke 04 има 1.30 xG.
Оценките са от 1X2 и Poisson върху същото xG — модел, не гаранция.
Над 2.5 гола
7.0/10
Отворен сценарий.
Под 2.5 гола
7.0/10
Тесен / предпазлив мач.
Двата отбора да вкарат — Да
7.5/10
И двата да намерят мрежата.
Двата отбора да вкарат — Не
7.0/10
Поне един остава без гол.
xG е 1.25–1.30 (общо 2.55). Затова Над 2.5 (52%) стои над Под (48%). ГГ Да (54%) върви с по-отворения сценарий.
Над/Под е смесен пазар + xG. Точните резултати са отделно по-долу.
Над 8.5 общо корнера
7.5/10
По-сигурната граница под очакването.
Над 9.5 общо корнера
6.5/10
Близко до очакването (~9.0).
Над 10.5 общо корнера
5.5/10
Над очакването — повече риск.
Под 9.5 общо корнера
7.5/10
Обратната страна на основната линия.
От xG/темпо очакваме около 9.0 корнера (не е линия на букмейкър). Линиите са около това число: Над 8.5 е по-сигурното покритие, Над 10.5 вече иска повече корнери от очакваното. 1. FC Köln като фаворит би трябвало да държат повече топка от FC Schalke 04.
Ориентировъчни оценки от xG/темпо — не потвърдени вероятности за конкретна корнер линия.
Над 2.5 картона
8.5/10
По-сигурната граница под очакването.
Над 3.5 картона
6.5/10
Близко до очакването (~3.3).
Над 4.5 картона
5.0/10
Над очакването — повече риск.
Под 3.5 картона
7.5/10
Обратната страна на основната линия.
Няма данни за съдия в този мач. Линиите са около очакване ~3.3 картона от близостта на 1X2 и xG. Над 2.5 е по-сигурното покритие; Над 4.5 е по-рисковата граница.
Аналитична оценка, не потвърдена статистика по линии картони.
M. Sylla 0.5+ точен удар
8.5/10
Най-логичният индивидуален точен удар.
M. Sylla 1.5+ точни удара
6.0/10
Изисква поне два точни удара.
K. Karaman 0.5+ точен удар
8.5/10
Атакуващ от примерния състав.
K. Karaman 1.5+ точни удара
6.0/10
Изисква поне два точни удара.
J. Adamu 0.5+ точен удар
8.5/10
Атакуващ от примерния състав.
M. Bülter 0.5+ точен удар
8.5/10
Атакуващ от примерния състав.
S. El Mala 0.5+ точен удар
8.5/10
Атакуващ от примерния състав.
R. Gosens 0.5+ точен удар
7.0/10
Атакуващ от примерния състав.
Примерни състави (последен XI, без обявени аутове). От xG (1.25–1.30) очакваме ~8.5 точни удара — най-логични са 0.5+ за M. Sylla, K. Karaman, J. Adamu. Ако някой не стартира, линията не важи.
Ориентир от xG и позиция в състава, не букмейкърска статистика за точни удари.
Решение на модела
Бърза диагностика преди задълбочен анализ.
Убеденост
32/100
Слаба (32/100) — слаба убеденост. Само ако коефициентът надплаща.
Риск
71/100
Висок риск (71/100, Висок риск) — слаба яснота и/или контузии, разминаване на модели, оскъдни данни, движение на коефициента или липсващи състави.
Стойност
Да
Моделът намира коефициент над честната стойност (превес ≥ 4пп).
Анализ
1. FC Köln приемат FC Schalke 04 в Bundesliga. Вероятностите са 54.7% – 26.7% – 18.7% при xG 1.25–1.30 (общо 2.55). Последна среща: 1. FC Köln 1–0 FC Schalke 04. Основният прочит на модела е Моделът не вижда достатъчен превес — по-добре да изчакате..
Изведени изводи
xG модел: 1.25 – 1.30 (общо 2.55). Офанзивно предимство: неутрален.
1. FC Köln с 18 точки преднина по обща сила на модела (59% срещу 41%).
Последни 5: 1. FC Köln 4 т. (1П-1Р-3З) · FC Schalke 04 5 т. (1П-2Р-2З).
Голов профил: 1. FC Köln 1.30 за / 1.80 срещу · FC Schalke 04 0.80 за / 1.20 срещу (общо 2.10).
Последни 10 директни: 1. FC Köln 6П · 4Р · FC Schalke 04 0П.
Стойност на основния избор (Под 2.5): коеф. 2.38 → 42.0% — модел 48.4% (+6.4пп).
Ключови фактори от модела
Тактически бележки
Изравнен двубой — никой не доминира в създаването на положения; очаквай конкурентен мач със среден тотал. xG профилът е близък, но 1. FC Köln са фаворит по сила/1X2 (сила 59 срещу 41, 55%) — те трябва да диктуват повечето от мача. В последните 5 директни средно 2.6 гола — Над 2.5 в 3/5, ГГ в 3/5.
Точни резултати от Poisson върху същото xG (не се пренормират до 100%). Над/Под горе е смесен пазар+xG модел — Poisson Под/Над е посочен в прочита по пазари. 1X2 е ансамбъл; равенството събира всички равни резултати.
Източник: API-Football. 1X2 е един ансамбъл (след липси и калибрация). Състави: примерни (последен XI).