Sporting CP да спечели
7.5/10
Лек фаворит — мачът не е затворен.
Зареждане на прогнози…
Зареждане на анализа на мача…

Sporting CP
Сила 52
22:00 бълг. време

Lask Linz
Сила 48
Вероятности, очаквани голове и прогноза
Натисни отбор или равенство — повторно връща общия изглед
2.10–1.10
xG
54%
ГГ Да
55%
Над 2.5
45%
Под 2.5
Препоръка
Моделът не вижда достатъчен превес — по-добре да изчакате.
Моделът не вижда достатъчен превес за ясен избор при тези данни.
Отбори · форма · статистика
ELO предимство
Няма данни
Форма · домакин
Форма · гост
Голов профил (средни)
SPO 2.50 вкарани / 0.50 допуснати · LL 1.70 / 1.70
xG в мача
2.10 – 1.10 xG
Контузии / отсъствия
Няма отчетени контузии
Директни срещи
3 последни срещи в базата
Бързи сигнали
Последни 3 директни срещи
1
Домакин
0
Равни
2
Гост
Последни срещи
Няма отчетени контузии
Последният обявен XI на всеки отбор, без потвърдени аутове. Официалният състав обикновено излиза около час преди началото — тогава линиите за точни удари се обновяват.
Sporting CP4-3-3
Lask Linz5-4-1
Аналитични оценки от модела по пазари — не гаранция
Оценката е по скала от 10 — сила на модела за този пазар, не вероятност той да се случи.
Sporting CP да спечели
7.5/10
Лек фаворит — мачът не е затворен.
Sporting CP или равен (1X)
9.5/10
По-защитен вариант от чиста победа.
Sporting CP −1.5
6.0/10
Изисква победа с поне два гола.
Sporting CP да спечели на нула
5.5/10
Lask Linz все още има шанс да вкара.
1X е най-високата оценка, защото Sporting CP има 54.7% за победа и още 26.7% за равенство — общо 81.4% покритие. Чистата победа е по-слаба при 54.7%. −1.5 и победа на нула падат, защото Poisson дава само 36.9% за +2 гола, а Lask Linz има 1.10 xG.
Оценките са от 1X2 и Poisson върху същото xG — модел, не гаранция.
Над 2.5 гола
7.5/10
Отворен сценарий.
Под 2.5 гола
6.5/10
Тесен / предпазлив мач.
Двата отбора да вкарат — Да
7.5/10
И двата да намерят мрежата.
Двата отбора да вкарат — Не
7.0/10
Поне един остава без гол.
xG е 2.10–1.10 (общо 3.20). Затова Над 2.5 (55%) стои над Под (45%). ГГ Да (54%) върви с по-отворения сценарий.
Над/Под е смесен пазар + xG. Точните резултати са отделно по-долу.
Над 9.5 общо корнера
8.0/10
По-сигурната граница под очакването.
Над 10.5 общо корнера
7.0/10
Близко до очакването (~10.4).
Над 11.5 общо корнера
6.0/10
Над очакването — повече риск.
Под 10.5 общо корнера
7.0/10
Обратната страна на основната линия.
От xG/темпо очакваме около 10.4 корнера (не е линия на букмейкър). Линиите са около това число: Над 9.5 е по-сигурното покритие, Над 11.5 вече иска повече корнери от очакваното. Sporting CP като фаворит би трябвало да държат повече топка от Lask Linz.
Ориентировъчни оценки от xG/темпо — не потвърдени вероятности за конкретна корнер линия.
Над 2.5 картона
9.0/10
По-сигурната граница под очакването.
Над 3.5 картона
7.5/10
Близко до очакването (~3.7).
Над 4.5 картона
5.5/10
Над очакването — повече риск.
Под 3.5 картона
7.0/10
Обратната страна на основната линия.
Няма данни за съдия в този мач. Линиите са около очакване ~3.7 картона от близостта на 1X2 и xG. Над 2.5 е по-сигурното покритие; Над 4.5 е по-рисковата граница.
Аналитична оценка, не потвърдена статистика по линии картони.
G. Catamo 0.5+ точен удар
9.5/10
Най-логичният индивидуален точен удар.
G. Catamo 1.5+ точни удара
7.5/10
Изисква поне два точни удара.
L. Suarez 0.5+ точен удар
9.5/10
Атакуващ от примерния състав.
L. Suarez 1.5+ точни удара
7.5/10
Изисква поне два точни удара.
N. Irankunda 0.5+ точен удар
9.5/10
Атакуващ от примерния състав.
I. Doumbia 0.5+ точен удар
8.0/10
Атакуващ от примерния състав.
S. Adeniran 0.5+ точен удар
8.0/10
Атакуващ от примерния състав.
S. Altimira 0.5+ точен удар
8.0/10
Атакуващ от примерния състав.
Примерни състави (последен XI, без обявени аутове). От xG (2.10–1.10) очакваме ~10.7 точни удара — най-логични са 0.5+ за G. Catamo, L. Suarez, N. Irankunda. Ако някой не стартира, линията не важи.
Ориентир от xG и позиция в състава, не букмейкърска статистика за точни удари.
Решение на модела
Бърза диагностика преди задълбочен анализ.
Убеденост
32/100
Слаба (32/100) — слаба убеденост. Само ако коефициентът надплаща.
Риск
78/100
Висок риск (78/100, Висок риск) — слаба яснота и/или контузии, разминаване на модели, оскъдни данни, движение на коефициента или липсващи състави.
Стойност
Не
Няма превес ≥ 4пп — най-вероятният изход не е задължително най-добрият залог.
Анализ
Sporting CP приемат Lask Linz в UEFA Champions League. Вероятностите са 54.7% – 26.7% – 18.7% при xG 2.10–1.10 (общо 3.20). Последна среща: Sporting CP 1–4 Lask Linz. Основният прочит на модела е Моделът не вижда достатъчен превес — по-добре да изчакате..
Изведени изводи
xG модел: 2.10 – 1.10 (общо 3.20). Офанзивно предимство: Sporting CP.
Сила на модела почти равна (52% срещу 48%) — няма явен фаворит.
Последни 3: Sporting CP 6 т. (2П-0Р-0З) · Lask Linz 3 т. (1П-0Р-2З).
Голов профил: Sporting CP 2.50 за / 0.50 срещу · Lask Linz 1.70 за / 1.70 срещу (общо 4.20).
Последни 3 директни: Sporting CP 1П · 0Р · Lask Linz 2П.
Ключови фактори от модела
Тактически бележки
Единият отбор изглежда ясно по-остър в атака — другият по-скоро ще се свие назад и ще играе на резултат. Sporting CP би трябвало да държат натиска напред — атаката им изглежда по-остра от защитата на Lask Linz. В последните 3 директни средно 3.67 гола — Над 2.5 в 3/3, ГГ в 2/3. Последните 3 директни са били с Над 2.5. Директните срещи клонят към отворен, голови мачове.
Точни резултати от Poisson върху същото xG (не се пренормират до 100%). Над/Под горе е смесен пазар+xG модел — Poisson Под/Над е посочен в прочита по пазари. 1X2 е ансамбъл; равенството събира всички равни резултати.
Източник: API-Football. 1X2 е един ансамбъл (след липси и калибрация). Състави: примерни (последен XI).