Sturm Graz да спечели
7.5/10
Лек фаворит — мачът не е затворен.
Зареждане на прогнози…
Зареждане на анализа на мача…

Sturm Graz
Сила 61
22:00 бълг. време

Celje
Сила 39
Вероятности, очаквани голове и прогноза
Натисни отбор или равенство — повторно връща общия изглед
1.12–0.76
xG
44%
ГГ Да
41%
Над 2.5
59%
Под 2.5
Прогноза
Под 2.5 гола@ 2.38
Моделът дава 58.9% при коеф. 2.38 — много силна стойност (+16.9пп спрямо пазара). Очакваните голове са 1.88, което подкрепя избора на Под 2.5 гола.
Алтернатива
Други пазари със стойност (превес ≥ 4пп) — не са част от основния избор.
И двата отбора да вкарат — Не
Превес +8.4пп
Аналитични оценки от модела по пазари — не гаранция
Оценката е по скала от 10 — сила на модела за този пазар, не вероятност той да се случи.
Sturm Graz да спечели
7.5/10
Лек фаворит — мачът не е затворен.
Sturm Graz или равен (1X)
9.5/10
По-защитен вариант от чиста победа.
Sturm Graz −1.5
5.0/10
Изисква победа с поне два гола.
Sturm Graz да спечели на нула
6.0/10
Celje все още има шанс да вкара.
1X е най-високата оценка, защото Sturm Graz има 53.9% за победа и още 26.9% за равенство — общо 80.8% покритие. Чистата победа е по-слаба при 53.9%. −1.5 и победа на нула падат, защото Poisson дава само 18.5% за +2 гола, а Celje има 0.76 xG.
Оценките са от 1X2 и Poisson върху същото xG — модел, не гаранция.
Над 2.5 гола
6.5/10
Отворен сценарий.
Под 2.5 гола
7.5/10
Тесен / предпазлив мач.
Двата отбора да вкарат — Да
6.5/10
И двата да намерят мрежата.
Двата отбора да вкарат — Не
7.5/10
Поне един остава без гол.
xG е 1.12–0.76 (общо 1.88). Затова Под 2.5 (59%) е по-логичен от Над (41%). ГГ Не (56%) следва същия тесен профил.
Над/Под е смесен пазар + xG. Точните резултати са отделно по-долу.
Над 6.5 общо корнера
8.5/10
По-сигурната граница под очакването.
Над 7.5 общо корнера
7.0/10
Близко до очакването (~7.6).
Над 8.5 общо корнера
6.0/10
Над очакването — повече риск.
Под 7.5 общо корнера
7.0/10
Обратната страна на основната линия.
От xG/темпо очакваме около 7.6 корнера (не е линия на букмейкър). Линиите са около това число: Над 6.5 е по-сигурното покритие, Над 8.5 вече иска повече корнери от очакваното. Sturm Graz като фаворит би трябвало да държат повече топка от Celje.
Ориентировъчни оценки от xG/темпо — не потвърдени вероятности за конкретна корнер линия.
Над 2.5 картона
8.5/10
По-сигурната граница под очакването.
Над 3.5 картона
6.5/10
Близко до очакването (~3.3).
Над 4.5 картона
5.0/10
Над очакването — повече риск.
Под 3.5 картона
7.5/10
Обратната страна на основната линия.
Съдия: Giorgi Kruashvili. Нямаме негов среден брой картони в модела, затова линиите са около очакване ~3.3 от близостта на 1X2 и xG. Над 2.5 е по-сигурното покритие; Над 4.5 вече е над средното.
Аналитична оценка, не потвърдена статистика по линии картони.
B. Beganović 0.5+ точен удар
8.0/10
Най-логичният индивидуален точен удар.
B. Beganović 1.5+ точни удара
5.5/10
Изисква поне два точни удара.
V. Matoshi 0.5+ точен удар
6.5/10
Атакуващ от примерния състав.
S. Seidl 0.5+ точен удар
6.5/10
Атакуващ от примерния състав.
Jacob Peter Hödl 0.5+ точен удар
6.5/10
Атакуващ от примерния състав.
Luca Weinhandl 0.5+ точен удар
6.5/10
Атакуващ от примерния състав.
J. Gorenc Stankovič 0.5+ точен удар
6.5/10
Атакуващ от примерния състав.
Примерни състави (последен XI, без обявени аутове). От xG (1.12–0.76) очакваме ~6.3 точни удара — най-логични са 0.5+ за B. Beganović, V. Matoshi, S. Seidl. Ако някой не стартира, линията не важи.
Ориентир от xG и позиция в състава, не букмейкърска статистика за точни удари.
Отбори · форма · статистика
ELO предимство
Няма данни
Форма · домакин
Форма · гост
Голов профил (средни)
SG 0.30 вкарани / 1.00 допуснати · CEL 0.70 / 2.30
xG в мача
1.12 – 0.76 xG
Контузии / отсъствия
SG: 10 · CEL: 6
Бързи сигнали
Няма налична H2H история за тази двойка.
Домакин
Sturm Graz
Атака
критично
Защита
53%
Вер. за победа
-9пп
Липси
10
10 аут · 0 под въпрос
10 липси (10 аут, 0 под въпрос) преди началото.
Гост
Celje
Атака
критично
Защита
72%
Вер. за победа
-7.7пп
Липси
6
6 аут · 0 под въпрос
6 липси (6 аут, 0 под въпрос) преди началото.
Последният обявен XI на всеки отбор, без потвърдени аутове. Официалният състав обикновено излиза около час преди началото — тогава линиите за точни удари се обновяват.
Sturm Graz3-4-2-1
Решение на модела
Бърза диагностика преди задълбочен анализ.
Убеденост
42/100
Слаба (42/100) — слаба убеденост. Само ако коефициентът надплаща.
Риск
84/100
Висок риск (84/100, Висок риск) — слаба яснота и/или контузии, разминаване на модели, оскъдни данни, движение на коефициента или липсващи състави.
Стойност
Да
Моделът намира коефициент над честната стойност (превес ≥ 4пп).
Анализ
Sturm Graz приемат Celje в UEFA Europa League. Вероятностите са 53.9% – 26.9% – 19.2% при xG 1.12–0.76 (общо 1.88). Sturm Graz без S. Jatta, E. Soglo, S. Wlodarczyk; Celje без I. Calusic, R. Pozeg, D. Vuklisevic. Основният прочит на модела е Sturm Graz · Домакин (1).
Изведени изводи
xG модел: 1.12 – 0.76 (общо 1.88). Офанзивно предимство: Sturm Graz.
Sturm Graz с 22 точки преднина по обща сила на модела (61% срещу 39%).
Последни 3: Sturm Graz 4 т. (1П-1Р-1З) · Celje 1 т. (0П-1Р-2З).
Голов профил: Sturm Graz 0.30 за / 1.00 срещу · Celje 0.70 за / 2.30 срещу (общо 1.00).
Стойност на основния избор (Под 2.5): коеф. 2.38 → 42.0% — модел 58.9% (+16.9пп).
Ключови фактори от модела
Тактически бележки
Очаквай стегнат, предпазлив мач — малко чисти положения и внимателен резултат. xG профилът е близък, но Sturm Graz са фаворит по сила/1X2 (сила 61 срещу 39, 54%) — те трябва да диктуват повечето от мача.
Точни резултати от Poisson върху същото xG (не се пренормират до 100%). Над/Под горе е смесен пазар+xG модел — Poisson Под/Над е посочен в прочита по пазари. 1X2 е ансамбъл; равенството събира всички равни резултати.
Източник: API-Football. 1X2 е един ансамбъл (след липси и калибрация). Състави: примерни (последен XI).